Skład
Sok z jagód Camu Camu 100% Bez konserwantów. Zawiera naturalnie występujące cukry. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Produkt może się nieznacznie różnić kolorem i smakiem w zależności od partii.
Dawkowanie
dwa razy dziennie po 25 ml pół godziny przed posiłkiem. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.
Działanie
Stanowi doskonałą alternatywę dla syntetycznej witaminy C o zdecydowanie lepszej przyswajalności i wydajności we wzmacnianiu organizmu i suplementacji energetycznej.
Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania serca. Optymalizuje ona produkcję kolagenu, co wpływa na maksymalną stabilizację ścianek arterii. Dzięki dużej zawartości witaminy C camu- camu wpływa to na prawidłową pracę układu krążenia
Jest antyoksydantem, czyli wykazuje zdolność neutralizowania wolnych rodników.
Opóźnia procesy starzenia się komórek dzięki dużej ilości kwasu askorbinowego N
Naturalny akcelerator systemu immunologicznego
Doskonale wzmacnia cały organizm a także korzystnie wpływa na działanie mózgu, przywracając mu witalność, chemiczną stabilizację.
Reguluje procesy trawienne
Wskazania
Camu Camu jest wolno rosnącym krzewem występującym w amazońskich lasach deszczowych. Krzew rośnie na wysokość 2-3 metrów i wydaje dużej wielkości, pomarańczowo- czerwone, miękkie owoce przypominające jagody. Owoce rzadko jedzone są bezpośrednio, ponieważ są bardzo kwaśne. Kolorystycznie i w pewnym stopniu smakowo porównać je można do naszego rabarbaru
Camu Camu zajmuje drugie miejsce pod kątem zawartości witaminy C w owocu (na pierwszym miejscu jest owoc Kakadu z Australii). Owoce dostarczają ponad 2 gramy witaminy C na 100 gramów surowca.
W porównaniu do pomarańczy, zawartość kwasu askorbinowego (witaminy C) w camu- camu jest ponad trzydziestokrotnie większa, a także zawiera dziesięć razy więcej żelaza, trzykrotnie więcej witaminy B3, dwa razy więcej ryboflawiny i ponad 50% więcej fosforu.
Owoc zawiera również kwasy aminowe i minerały, które pomagają w absorpcji witaminy C.
Camu – camu jest bogate w flawonoidy i glikozydy. Odkryto 30 różnych związków fenolowych w tym katechiny, kwas elagowy, rutynę. Jest też znaczącym źródłem potasu, dostarczając 711 mg na kilogram owoców.