100% erytrytol
Może być stosowany do gotowania, pieczenia lub słodzenia. Należy pamiętać, że nie jest on taki słodki jak tradycyjny cukier i osiąga około 75% jego słodyczy.
Zastosowanie erytrytolu
Może być stosowany do gotowania, pieczenia lub słodzenia. Należy pamiętać, że nie jest on taki słodki jak tradycyjny cukier i osiąga około 75% jego słodyczy. Erytrol stosowany jest nie tylko jako substancja słodząca, ale także wypełniająca, zagęszczająca, wzmacniająca smak, a czasem po to, żeby obniżyć temperaturę zamarzania jakiegoś produktu. W warunkach domowych możemy go zastosować właściwie wszędzie tam, gdzie tradycyjnie używa się cukru, z wyjątkiem robienia z niego karmelu. Nadaje się i do słodzenia napojów i do domowych wypieków, a nawet lukru czy bezy.
Metabolizm erytrolu
90% spożytego erytrolu jest wchłaniane w jelicie cienkim do krwiobiegu, a następnie w niezmienionej formie jest on wydalany przez nerki. Z tego też względu ma on praktycznie zerową wartość kaloryczną - nie jest przyswajany przez organizm - a także w związku z tym, że prawie nie przechodzi do jelita grubego, nie ma tak silnego działania przeczyszczającego jak inne poliole, które są wchłaniane w dużo mniejszym stopniu.
Erytrol a próchnica
Erytrol wykazuje działanie przeciwpróchnicze nie tylko z tego względu, że nie ulega przekształceniu w niszczący szkliwo kwas, ale też dlatego, że hamuje powstawanie płytki nazębnej czyli bakterii odpowiedzialnych za wywoływanie próchnicy. Utrudnia on przyleganie tych bakterii do powierzchni zębów, hamuje ich namnażanie. Wnika do wnętrza komórek bakteryjnych i hamuje wydzielanie przez nie enzymów odpowiedzialnych za przekształcanie cukrów w kwasy oraz hamuje procesy metaboliczne tych komórek.
Erytrytol to słodzik należący do grupy alkoholi wielowodorotlenowych (inaczej polioli lub polialkoholi). Jest bezkaloryczny, o słodkości około 70%, takiej, jak cukier stołowy. Wydalany jest z moczem. Nie ma wpływu na insulinę, w związku z czym jest bezpieczny dla wszystkich - zwłaszcza dla osób chorych na cukrzycę typu. Doskonale nadaje się do gotowania, pieczenia oraz słodzenia. Właściwości erytrytolu sprawiają, że może stanowić doskonalą zdrową alternatywę dla cukru buraczanego. Erytrytol w naturze występuje w pyłkach kwiatów, owocach (gruszkach, melonach, winogronach), grzybach kapeluszowych, owocach morza, fermentowanych napojach, takich jak wino, a także w porostach i algach morskich.
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres bok@drogeriawapteka.pl. Dziękujemy